TZ 2016 (1): Za gurmánským zážitkem na ekologičtější Slavnosti chřestu do Ivančic!

Co: Slavnosti chřestu 2016 (22. ročník)

Kdy: 20. – 22. května 2016

Kde: Ivančice na Brněnsku

WWW: www.slavnostichrestu.cz

 

Chřest má nesporně velmi pozitivní vliv na naše zdraví. Právě proto v posledních letech zažívá tato plodina, která byla součástí jídelníčku našich předků, svou renesanci. Už se vám sbíhají sliny? Nebo jste ještě neochutnali? Přijeďte do Ivančic na 22. ročník Slavností chřestu!

Ivančické Slavnosti chřestu se mohou chlubit dlouhou tradicí a důvtipným spojením gastrozóny a vinařské zóny s příjemným kulturním programem. Kvalita chřestu, který se na Slavnostech degustuje, je zaručena – v loňském roce mohli návštěvníci zakoupit a ochutnat český chřest. Ve čtvrtek ještě rostl na poli v Hostíně na Mělnicku, v pátek už ho díky společnosti Český chřest měli návštěvníci Slavností na talíři.

Gurmánský zážitek vám na Slavnostech zprostředkují vybrané restaurace, které nabídnou ve svých degustačních menu minimálně 25 variací úprav chřestu.  V loňském roce návštěvníci ocenili například hovězí burger s chřestem, chřestový quiche, sushi s chřestem a brynzové halušky s chřestem, ale ani milovníci sladkého nepřišli zkrátka – v nabídce byl například štrúdl s chřestem a jahodami, nepečený dortík z chřestu s mascarpone a jahodami nebo chřestový shake.

Každou degustační porci si i letos budete moci vychutnat ještě lépe v kombinaci s vhodným vínem, jehož nasnoubení s chřestovým pokrmem připraví moravský vinař a mezinárodní degustátor vín Pavel Chrást. Ve vinařské zóně v nádvoří ivančické radnice se můžete těšit na nejméně 20 především regionálních vinařství.

V loňském roce se Slavnosti začaly ubírat ekologičtějším směrem – tři statečné podniky – restaurace Mosillana, hotel Ryšavý a restaurace La Bouchée – se rozhodly používat ekologické nádobí. Až ve dnech 20. – 22. května dorazíte na 22. ročník Slavností, nevyhazujte, prosím, použité nádobí do třídicích nádob na plast. Letos vám totiž lahodné chřestové pokrmy naservírují na ekologickém kompostovatelném nádobí všechny restaurace.

Přijeďte, těšíme se na vás!