TZ 2016 (2): Slavnosti chřestu 2016 – festival pro celou rodinu

Co: Slavnosti chřestu 2016 (22. ročník)

Kdy: 20. – 22. května 2016

Kde: Ivančice

WWW: www.slavnostichrestu.cz

Ochutnat skleničku výborného vína, zatímco Vaše děti řádí na skákacím hradu? Degustovat chřestové menu, a zároveň pozorovat show kuchařů Petra Stupky a Jana Punčocháře? S chřestovo-banánovým sorbetem v ruce poslouchat koncert Marka Ztraceného s kapelou? Vše je možné – na dvaadvacátém ročníku Slavností chřestu v Ivančicích!

Slavnosti chřestu 2016 budou slavnostně zahájeny v pátek 20. května na Palackého náměstí v Ivančicích. Zahájení budou kromě starosty města Milana Bučka přítomni i čestní hosté, pozvání přijala například bývalá první dáma a současná velvyslankyně České republiky ve Slovenské republice Livia Klausová.  V pátečním programu také figuruje rocková kapela Reflexy, která nastartuje hlavní pódium pro následná vystoupení místních škol, školek a základních uměleckých škol.

V sobotu dopoledne ovládne hlavní pódium dechová hudba Moravanka Jana Slabáka, po obědě se můžete těšit na buskerskou kapelu Tullamore D.E.W. Odpoledne roztančí ivančické náměstí etnická kapela Čankišou, po které zahraje a zazpívá Marek Ztracený s kapelou. Sobotní program uzavře místní rocková kapela Rock String, která kromě rockových pecek předvede i světelnou a ohňovou show.

Dorazíte i v neděli? Pak si můžete dopoledne poslechnout folkovou kapelu Tranzan a v poledne anglickou bluesovou kapelu The Southern Blues Kings. Odpoledne hlavní pódium rozezní cimbálová muzika sourozenců Osičkových.

V gastrozóně bude kuchařskému pódiu již tradičně vévodit Petr Stupka, který v sobotu představí v kuchařských show zúčastněné restaurace a v neděli společně s kuchařem Janem Punčochářem předvedou přípravu chřestových pokrmů.

Na nádvoří radnice, kde mezi vinaři najdete v letošním roce i brněnský FoodPark, je připraven bohatý program pro děti. Oba víkendové dny se děti mohou bavit v drátenické dílně, výrobou lízátek, pozorováním balonkáře, hopsáním ve skákacím hradu nebo si mohou nechat pomalovat obličej. Troška adrenalinu čeká odvážnější při jízdě na hoverboards. V sobotu se děti mohou těšit také na kejklířská vystoupení. V neděli Vám degustaci vína na nádvoří zpříjemní cimbálová muzika Donava.

Po celý víkend bude otevřen ivančický Family Point, proto se opravdu nemusíte bát přijet i s malými dětmi. A pokud byste chtěli na chvíli uniknout z vřavy Slavností a podívat se na nějaký film, pěkný program má připraveno ivančické kino Réna.

Stačí si vybrat – těšíme se na Vás!