TZ 2017 (1): Program pro celou rodinu na 23. Slavnostech chřestu v Ivančicích

Co: Slavnosti chřestu 2017 (23. ročník)

Kdy: 19. – 21. května 2017

Kde: Ivančice

WWW: www.slavnostichrestu.cz

 

23. Slavnosti chřestu lákají do Ivančic na bohatý kulturní i gastronomický program. Přijeďte si užít příjemný víkend s celou rodinou.

I letos bude přímo na náměstí v centru města vařit 7 vybraných restaurací nejméně 30 pokrmů z chřestu, ke kterým sommelier Pavel Chrást nasnoubí vína regionálních vinařů. Nasnoubené víno bude k dispozici ve WinePointu přímo v gastrozóně. V příjemném prostředí nádvoří ivančické radnice se bude prezentovat nejméně 25 regionálních vinařství, k degustacím je připraven hudební program.

Kulturní program zahájí v pátek brněnská kapela ŇUŇU, v sobotu se můžete těšit na rockovou kapelu Kern s Michalem Konečným, Davida Krause s kapelou a další. V neděli ovládne ivančické náměstí swing v podání orchestru Melody Gentlemen z lednice. Na programu jsou i ukázky swingových tanců a dobové přehlídky. Na kuchařském pódiu se můžete v sobotu i v neděli těšit na milého kuchaře a moderátora Petra Stupku, v neděli se vzácným hostem šéfkuchařem Janem Punčochářem, jehož smažené kohoutí hřebínky s chřestem byly loni velkým lákadlem.

Novinkou pro letošní rok je zóna s programem pro děti v blízkosti nového hřiště Dětský svět, kde bude po celý víkend k dispozici skákací hrad a aktivity připravené Střediskem volného času Ivančice, spolkem Nová Zahrada a Klubem Sova. V sobotu přijede za dětmi mobilní planetárium a v neděli dopluje Divadlo Koráb s žonglérskými vystoupeními a pohádkou.