TZ 2017 (2): Gastrozóna s 30 pokrmy 7 restaurací letos opět bude mít co nabídnout

Co: Slavnosti chřestu 2017 (23. ročník)

Kdy: 19. – 21. května 2017

Kde: Ivančice

WWW: www.slavnostichrestu.cz

 

Chřest – plodina, která se v posledních letech opět díky vysokému obsahu minerálů a vitamínů dostává na naše talíře. Ivančice – město, které o víkendu oslaví historii a slávu pěstování chřestu slavnostmi, na kterých nesmíte chybět.

O víkendu 19. – 21. května 2017 proběhne v Ivančicích již 23. ročník Slavností chřestu. Slavnosti lákají nejen na bohatý kulturní program a program pro děti, ale také na gastrozónu se sedmi restauracemi a WinePointem s nasnoubeným vínem, a vinařskou zónu s 28 vinařstvími. I letos bude možné po celou dobu Slavností koupit Český chřest z Hostína u Vojkovic. Bílý i zelený.

Chřest, jeho zpracování a různé způsoby úpravy, předvedou šéfkuchaři Petr Stupka a Jan Punčochář. V kuchařských show se také představí restaurace se svými vychytanými menu, které naservírují návštěvníkům Slavností na ekologickém kompostovatelném nádobí.

Ivančická restaurace Mosillana si například připravila domácí hot dog s chřestovým chutney a zakysanou smetanou, stálice Slavností chřestu Hotel Ryšavý z Vémyslic přijede letos s chřestovou klobásou, SonoRestaurant z Brna nabídne Dark Chocolate Cake ze 72% čokolády s chřestovým prachem, u restaurace La Boucheé bude možné ochutnat pečená vepřová líčka s chřestovým zelím, KAIZEN z Rajhradu nabídne kromě sushi i kalamáry s chřestovým salátem a wafu dresinkem, Signature Restaurant z Popůvek připraví Tarte flambée s chřestem a ve stanu společnosti Vespalec catering bude možné degustovat například pečené filátko z candáta, s máslovým chřestem a choron omáčkou. Celkově na návštěvníky Slavností čeká 30 lahodných chřestových pokrmů.

Přijeďte si zachřestit do Ivančic.