TZ 2018 (1): Ivančické Slavnosti chřestu a vína letos lákají na kulinářské zážitky, kuchařské show a pestrý kulturní program

Co: Slavnosti chřestu 2018 (24. ročník)

Kdy: 18. – 20. května 2018

Kde: Ivančice

Web: www.slavnostichrestu.cz

 

I letošní Slavnosti nabídnou praktické ukázky přípravy pokrmů z chřestu, ochutnávky, řemeslný a potravinářský trh a zábavu pro všechny

Třetí květnový víkend Ivančice ožijí dalším ročníkem tradiční gastro-kulturní akce. Přímo na ivančickém náměstí bude vařit chřestová menu sedm regionálních restaurací, lahodné pokrmy budou nasnoubeny s víny více než třiceti místních vinařství. A protože víno hraje na těchto Slavnostech významnou roli, rozhodli se organizátoři zahrnout je od letošního ročníku i do názvu akce. Její oficiální název tedy zní: Slavnosti chřestu a vína. Ani letos na nich nebude chybět pořádná porce zábavy a muziky pro všechny věkové kategorie.

Pestrý program se bude odehrávat na mnoha místech, přičemž hlavní pódium najdete v blízkosti radnice a řemeslného a potravinového trhu, poblíž něj bude i vinařská zóna. Gastrozóna s kuchařským pódiem zabere prostor v sousedství kostela a pro děti bude vyhrazeno místo u základní umělecké školy.

Gastrozónu oživí kuchařská show

V gastrozóně budou na pódiu probíhat v sobotu i neděli kuchařské show. Představí se na nich stálý a milý host, moderátor a známý kuchař Petr Stupka. Na neděli přijal pozvání mladý talentovaný šéfkuchař Přemek Forejt, jenž vede velmi inspirativní restauraci v Olomouci.

Gurmáni si užijí pivo a zmrzlinu z chřestu

Několik restaurací se rozhodlo připravit pro návštěvníky Slavností sladkou podobu chřestu – chřestovou zmrzlinu. Na akci bude možné ochutnat i chřestovou limonádu nebo chřestové pivo. Co se týká slaných pokrmů – samozřejmě nebude chybět chřestová polévka a různé variace specialit s masem hovězím, vepřovým nebo třeba i králičím.

I v letošním ročníku zařadily některé restaurace do svého menu ryby a jedna restaurace bude připravovat sushi. Rozhodně je se na co těšit.

Snoubení jídla a vína

Jako každý rok i letos bude ke specialitám restaurací nasnoubeno víno, které si budou moci návštěvníci zakoupit přímo v gastrozóně ve stanu WinePoint. Zároveň se bude více než 30 vinařství prezentovat na nádvoří radnice s příjemným hudebním doprovodem. Letošní program obohatí navíc praktické ukázky snoubení jídla a vína.

Program bude pestrý

Na Slavnostech je připraven bohatý hudební program. V pátek bude pódium patřit již tradičně místním školám, sborům a Středisku volného času. V sobotu dopoledne náměstí rozehraje dechová hudba Polanka, odpoledne náměstí rozezvučí Ukulele Orchestra jako Brno a Milan Peroutka se skupinou Perutě. Česko-skotská kapela Navostro to na hlavním pódiu rozjede v podvečer a večerní zábavou roztančí náměstí kapela Gong s Michalem Konečným.

Nedělní odpoledne bude patřit folk-rockové Evelíně, po které nastoupí pánové z Circus Problem. Dále v neděli odpoledne zahraje Jiří Pavlica & Hradišťan a folk-rocková kapela Pozdní sběr.

Ve vinařské zóně na nádvoří radnice bude i letos k degustaci vína připraven hudební program – v sobotu cimbálová muzika Gracia a v neděli lidová hudba Za Oponou.

Zábava pro děti nebude chybět

Program pro děti bude připraven v dětské zóně na nádvoří ZUŠ. Kromě programu Střediska volného času a spolku a Nová Zahrada potěší děti v sobotu pohádky Divadla Koráb a v neděli historický kolotoč střelnice. Po celý víkend bude pro rodiny s dětmi otevřen Family Point se zázemím, s přebalovacím pultem a mikrovlnou troubou.

Chřest si budete moci nakoupit

Po celou dobu Slavností bude možné zakoupit Čerstvý chřest z Hostína u Vojkovic a další produkty na řemeslném a potravinovém trhu.