TZ 2019 (1): Gastronomické zážitky i program pro celou rodinu – přijeďte si užít Slavnosti chřestu a vína do Ivančic

Co: Slavnosti chřestu a vína 2019 (25. ročník)

Kdy: 17. – 19. května 2019

Kde: Ivančice

Web: www.slavnostichrestu.cz

 

I letošní 25. ročník Slavností láká návštěvníky nejen na chřestové speciality vybraných restaurací, ale také na snoubení chřestu s vínem, vinařskou zónu, kuchařské show, pestrý hudební program a program pro rodiny s dětmi.

Trhané vyzrálé hovězí maso v máslové briošce s chřestovou remuládou, vepřová panenka protknutá chřestem, kachní prsa s chřestovou nádivkou, smažený chřest, grilovaný candát s chřestovým salátem, smetanová zmrzlina s chřestem, chřestový cheesecake – to je jen výběr gurmánských lákadel, která si budou moci návštěvníci vychutnat s vínem regionálních vinařství.

Kuchařské pódium v gastrozóně  v sobotu ovládne usměvavá Markéta Hrubešová, v neděli předvede svůj kuchařský um šéfkuchař Přemek Forejt. Celý víkend bude kuchařské show moderovat a provázet šéfkuchař Petr Stupka, který je již neodmyslitelným milým hostem Slavností.

V pátek tradičně patří hudební pódium místním školám a spolkům. V sobotu dopoledne rozezvučí ivančické náměstí swingová kapela The People. V poledne bude možné procestovat s Pavlem Liškou a Janem Révaiem – Vandráky Vagamundos – střední Ameriku a to klidně s chřestem v puse nebo se skleničkou dobrého vína v ruce. Odpoledne náměstí rozezpívá zpěvačka Barbora Poláková s kapelou, po ní nastoupí brněnská turbo-šanson kapela Poletíme? a večer návštěvníkům zpříjemní rocková kapela Arcus.

V neděli dopoledne zahraje milovníkům dechovky Mistříňanka. V neděli v poledne roztančí náměstí v rytmu samby Ritmo Factory s brazilským zpěvákem a tanečnicemi, milovníci rock'n'rollu se mohou těšit na kapelu The Fireballs. Program příjemně uzavře kapela studentů absolventů škol Jedličkova ústavu The Tap Tap.

Na nádvoří ivančické radnice doplní prezentaci regionálních vinařství cimbálové muziky Břeclavan a Ponava. Ve vinařské zóně proběhnou také ukázky snoubení vína a jídla pod taktovkou sommeliera Pavla Chrásta.

Pro děti bude připraven speciální program – pohádky, kejklířská a bublinová představení Divadla Koráb a Divadelní společnosti Koňmo, historický kolotoč a střelnice a program místních spolků a Střediska volného času – to vše nabídne dětská zóna u hřiště Dětský svět.

Po celou dobu Slavností bude možné zakoupit čerstvý Český chřest a chřestové sazenice.