TZ 2021 (1): Ivančické Slavnosti chřestu a vína startují už v pátek

Slavnosti chřestu a vína 2021 (27. ročník)

Kdy: 21. – 22. května 2021

Kde: Ivančice

Web: www.slavnostichrestu.cz

 

Již 27. ročník Slavností chřestu a vína se uskuteční ve dnech 21. a 22. května 2021 v Ivančicích. I přes současná protiepidemická omezení je letošní program lákavý.

Nadcházejícím Slavnostem chřestu a vína bude vévodit řemeslný a farmářský trh na Palackého náměstí, který se bude konat v pátek a sobotu, vždy od 10 do 17 hodin. Ke koupi bude čerstvý Český chřest, chřestové sazenice a keramické poklopy. Ve stejnou dobu si bude možno zakoupit na nově opraveném prostranství před kostelem speciality z chřestu od zhruba pětice restaurací a také nejkvalitnější vína z několika regionálních vinařství. Z věže kostela zazní muzika a připraven je speciální online program na youtube kanálu KIC Ivančice. Vstup na akci je zdarma.

 

Výrazné změny doznal letošní kulturní program Slavností. S ohledem na epidemickou situaci je omezen na hudební program z věže kostela a online program na youtube kanálu KIC Ivančice. Z věže ivančického kostela bude v pátek možno slyšet Géraldine Schnyder & friends, Rock String, Evu Šínovou, Terezu Filipovou a žesťový soubor ZUŠ Ivančice. V sobotu na kostelní věži zahrají a zazpívají Vítězslav Hándl a Roman Fiala, Anežka Binková a Midnight Coffee Session.

 

Ti, kteří si chtějí tradiční slavnosti zpestřit v duchu doprovodných programů předešlých ročníků, mohou navštívit youtube kanál KIC Ivančice. Na něm nebude chybět vystoupení šéfkuchaře Petra Stupky, jenž představí báječné chřestové menu. Své kuchařské umění předvede také mladý ivančický finalista soutěže MasterChef Česko 2019 Jan Vorel. Zajímavé tipy a informace o snoubení vína a chřestu předá sommeliér Pavel Chrást. Muzikou zpříjemní prostřednictvím youtube vysíláním také skupina Midnight Coffee Session.

 

Doprovodné kuchařská show a kulturní vystoupení najdete na internetové stránce: https://www.youtube.com/channel/UCScIBl0jy1be-GvjlpGtpeA.