TZ 2022 (1): Slavnosti chřestu a vína v Ivančicích letos již po osmadvacáté!

TZ 2022 (1): Slavnosti chřestu a vína v Ivančicích letos již po osmadvacáté!

Slavnosti chřestu a vína 2021 (28. ročník)

Kdy: 20. – 22. května 2022

Kde: Ivančice

Web: www.slavnostichrestu.cz

 

Regionální restaurace, dvacet moravských vinařství, kuchařské show, duely vína a jídla, řemeslný a potravinový trh, nabitý hudební program a program pro děti – to vše je letos připraveno na Slavnostech chřestu a vína v Ivančicích.

Chřest si v posledních letech získává stále více příznivců. Na své si na Slavnostech přijdou všichni, i ti, kdo chtějí třeba jen ochutnat, nebo potřebují načerpat inspiraci. Po celou dobu Slavností bude připravena gastrozóna, ve které bude možno okusit přibližně třicet chřestových pokrmů. V minulých letech návštěvníci mohli ochutnat například filírované kachní prso s grilovaným pikantním chřestem a červeným zelím se sladkou cibulkou, kapří hranolky s chřestovým dipem, nebo smažený chřest v parmazánovém těstíčku, ale i úpravy na sladko – chřestový cheesecake, zmrzlinu nebo například mandlový dort s marinovaným chřestem. Přímo v gastrozóně se také nachází WinePoint – místo, kde čekají na degustaci vína od prezentujících se vinařů nasnoubená k pokrmům festivalových restaurací.

Ve vinařské zóně bude možné ochutnat víno přibližně u dvaceti vinařství. Zároveň zde budou na kuchařském pódiu probíhat kuchařské show Petra Stupky – v sobotu s Honzou Vorlem a v neděli s Mirkem Kalinou. V této zóně bude také možné na vlastní kůži vyzkoušet snoubení vína a jídla s Pavlech Chrástem.

Ke Slavnostem v Ivančicích kromě chřestu a vína neodmyslitelně patří bohatý kulturní program. V pátek bude hudební pódium patřit místním školám a spolkům, v sobotu se návštěvníci můžou těšit na cimbálku Musica Moravica, Fčeličky, oblíbeného písničkáře Pokáče, Alband s J. A. Kronkem a rockovou kapelu Stone. V neděli vystoupí Karol a Kvído v hudební show pro děti, Good news band, folková kapela Fleret a na závěr swing & jazz orchestr Melody Gentlemen.

Pro malé návštěvníky bude v sobotu a v neděli na nádvoří radnice připravena celá dětská zóna s historickými atrakcemi, skákacím hradem, expozicí drobných zvířat a tvořivými aktivitami. V sobotu navíc proběhnou divadelní představení Divadla 100 opic a v neděli děti potěší králičí hop.

Po celou dobu Slavností bude připraven řemeslný a potravinový trh a prodej čerstvého chřestu. Pestrý program připravilo také ivančické kino Réna, a pokud budou návštěvníci chtít na chvíli uniknout z mumraje Slavností, v Památníku Alfonse Muchy bude možné navštívit expozici Vladimíra Menšíka a výstavu „Nadčasový Mucha: Spojení světů“. Prohlédnout si celé Slavnosti z ptačí perspektivy budou návštěvnici moci z ivančické věže. A navíc v neděli přijede z Brna parní vlak!

Přijeďte si pochutnat a pobavit se 20. – 22. 5. 2022 do Ivančic :-)