Víno na Slavnostech

Děkujeme všem vinařstvím, která projevila zájem zúčastnit se Slavností chřestu a vína 2021. Všechna výstavní místa ve vinařské zóně jsou již zaplněna.
Děkujeme za pochopení.

Vinařství ROMAN KOMAROV (IVANČICE)

Rodinné vinařství Komarov se svou velikostí a 6 obdělávanými hektary vinic řadí mezi malá nebo spíše velmi malá vinařství. Ve vinicích pěstují 6 odrůd z vysoce kvalitních hroznů regionu ivančicka a dolnokounicka.

http://vinokomarov.cz/
Vinařství REGINA COELI (NOVÉ BRÁNICE)

Toto rodinné vinařství oslavilo v roce 2017 své 25. výročí od založení a v letošním roce 2018 bylo uděleno firmě významné ocenění. Vinařství zvítězilo v prestižní soutěži Vinařství roku 2017 - v kategorii střední vinařství.

http://www.reginacoeli.cz
Vinařství RATHOUZSKÝ (MORAVSKÉ BRÁNICE)

Rodinné vinařství Rathouzský je rodinná firma z Moravských Bránic, která se zabývá rostlinnou výrobou a vinařstvím. Obhospodařujeme cca 10 ha vinic. Víno vyrábíme tradičními metodami. Zajímá nás přirozenost, bezprostřednost a vrstevnatost vín. Věříme, že z kvalitních hroznů lze vyrobit víno téměř samo.

www.rathouzsky.cz
Vinařství RAJHRADSKÉ KLÁŠTERNÍ (RAJHRAD)

Téměř 800 let starou vinařskou tradici rajhradského vinařství nabyl setkáním současných majitelů v roce 2009 nový vítr. Vína vyráběná v historických sklepích z roku 1692 si můžete vychutnat ve dvou řadách, Classic a Exclusive, přičemž obě řady jsou tvořeny převážně přívlastkovými víny v kategorii pozdní sběr.

http://www.rajhradskeklasterni.cz/
Vinařství U SAMSONŮ (VELKÉ NĚMČICE)

Již 5. generace používá ojedinělou tradiční technologii našich předků, bez umělých kvasinek s vlastními odrůdovými zákvasy a minimalizací chemie. Vyrábíme přírodní odrůdová a přívlastková vína a další produkty révy vinné. Výsledkem našeho snažení při dlouhodobém zrání vín na sudu a lahvi, jsou vína harmonická s jemnější aromatikou, chutí a příjemnou zralostí. Nabízíme řízené degustace, posezení ve sklepě a turistické programy. Víno, vinná želé, belgické pralinky plněné vinným želé či sušená hroznová jadérka, to vše najdete na stánku Rodinného vinařství U Samsonů.

http://www.vinarstviusamsonu.cz
Vinařství POLIVKA WINERY (VELKÉ NĚMČICE)

Vinařství Polivka Winery patří Lukáši Polívkovi, který převzal rodinný vinohrad a začal vinařit již v šestnácti letech. Polivka Winery je mladé perspektivní vinařství, které poskytuje posezení ve sklípku s řízenou degustací a doprovodným programem.

http://www.polivkawinery.cz
Vinařství Plaček

Rodinnou tradici, těžkou práci a lásku k vínu… to všechno najdete v každé láhvi Vinařství Jan Plaček. Už od roku 2001 se denně staráme o každý hrozen a sklízíme to nejlepší z našich vinic. Révu pěstujeme na 30 ha vlastních vinic v obcích Moravské Bránice a Mělčany. Kombinace rozmanitosti poloh vinic, optimální půdy, správného výběru odrůdy a nepřetržité píli a starostlivosti vinaře přináší kvalitu hroznů, díky které vyrábíme širokou škálu prvotřídních vín čistých a ovocných tónů z mnoha odrůd.j.

www.vinoplacek.cz
Víno z Trboušan

Víno z Trboušan je malé rodinné vinařství, pečující o 13 hektarů vlastních vinic. Z bílých odrůd pěstujeme Pálavu, Hibernal, Veltlínské zelené, Rulandské šedé, Muškát Ottonel, Tramín červený, Chardonnay, Sauvignon, Rulandské bílé, Ryzlink vlašský a nově Solaris. Z modrých jsou to Frankovka, Zweigeltrebe, Svatovavřinecké, Rulandské modré a Cabernet Sauvignon. Hlavní myšlenkou je nabízet kvalitní chutné produkty, vyráběné vlastními minimalistickými postupy, bez použití různých preparátů. Při ošetřování vinic dodržujeme zásady Integrované produkce. Pro děti, těhotné a všechny příznivce zdravého, chutného a nealkoholického pití, nabízíme také hroznové mošty.

www.vinoztrbousan.cz
Vinařství U Švárů

Jsme malé rodinné vinařství, které vyrábí víno s láskou a péčí. Všechna naše snaha začíná již ve vlastních vinicích, kde se řídíme heslem: kvalitní půda nám zajistí kvalitní keř a kvalitní keř nám dá ten nejlepší hrozen, který nám umožní vytvořit výborné víno. Naše vinařství sídlí v obci Bohutice. Vína jsou vyráběna v limitovaných šaržích o max. objemu 500l.

https://www.facebook.com/Vinarstviusvaru